Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

KRASO-bruslení Prostějov

- Velká cena města Prostějova

Velká cena města Prostějova 2019 v krasobruslení

Přebor Olomouckého kraje

víkend 30.-31. března 2019, loňská byla

sobota 24. března 2018

 

zpráva o posledním konání Velké ceny města Prostějova v krasobruslení:

Již od roku 1976 se každým rokem koná i v našem městě svátek krasobruslařů Velká cena města Prostějova.

O víkednu 30.-31. března 2019 se na prostějovském ledě uskutečnila Velká cena města Prostějova v krasobruslení, jejíž součástí byl i Přebor Olomouckého kraje. Soutěž se konala pod záštitou Města Prostějova a Olomouckého kraje. Startovalo se v 17 kategoriích a soutěže se zúčastnilo rekordních 197 účastníků.

V sobotu 30/3 od brzkého rána rozezněla zimní stadion hudba a zněla po celý den až do pozdních 21hodin. Velká cena odstartovala v 7:15 uvítáním všech rozhodčích, rodičů a dětí. Letos se poprvé konal závod s hodnocením ISU, každý závodník se zaznamenával na kamerový záznam a rozhodčí si tak mohli sporné body volného programu znovu přehrát a ohodnotit jej. Na led nastoupily kategorie v ČKS a soutěžilo se v kategoriích A a B od nejmenších nováčků přes nejmladší žačky, mladší žačky, žačky až po adulty. Za prostějovský oddíl nastoupilo v sobotu 24 závodníků a hlavně v kategoriích přípravka se nám velmi dařilo. Zvítězila Radka Bečicová a jako druhý se umístil Robin Pekr v kategorii přípravka bez omezení věku a v kategorii s datem narození po 1.7.2011 se na krásném druhém místě umístila Viktorka Letochová.

V neděli 31.3. soutěž pokračovala v rámci Projektu Bruslička kategoriemi Cvrček 1 a 2, Benjamin 1 a 2 a Kadet 1. Z nejmenších v kategorii Cvrček 1 zvítězila Sofie Klusáčková, 2. Elen Bendová a 3. Terezka Ježková.

V celém průběhu soutěže se na ledě vystřídali kategorie napříč věkových spektrem, od nejmenších 4letých (kategorie přípravka prvky) až po dospělé.

Za Prostějovský oddíl startovalo 54 dětí a celkově za Olomoucký kraj celkem 69 závodníků (za FSC Olomouc 9 závodnic a za HC Mladí draci Šumperk 6 závodnic).

Všechny startující děti předvedli výborné výkony!

Letos se dostalo i na exhibiční vystoupení našeho týmu synchronizovaného bruslení ZMRZLINKY.

        

Průběh závodu měl hladký spád a organizaci nelze nic vytknout. Musím poděkovat Domovní správě Prostějov za přípravu prostor a ledu, Městu Prostějov, Olomouckému kraji, sponzorům a hlavně všem rodičům, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé Velké ceny Prostějova.

DĚKUJEME VŠEM SPONZORŮM, KTEŘÍ SE PODÍLELI NA CENÁCH PRO DĚTI:

hlavní sponzoři našeho závodu:

     

sponzoři našeho závodu:

.....................................................

V průběhu víkendu 3.-4. února 2017 proběhlo Mistrovství České republiky Juniorů v krasobruslení v Náchodě, kde Prostějov zastupovala naše Elizabeta Kořínková a vybojovala krásná 9. místo. Gratulujeme!! Současně se v Náchodě konal i Přebor Seniorů ČR. A tento závod vyhrála naše Eliška Hubáčková !!!

Ještě jednou děkuji Statutárnímu Městu Prostějovu, Olomouckému kraji a všem firmám, které nám pomohly přispět na odměny dětí za jejich skvělé výkony. 

napsali o nás (zkopírujte celý odkaz do vyhledavače) :

https://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/krasobruslarky-ovladly-led-do-prostejova-dojely-z-cele-moravy-20180325.html

 

A vzhůru k další příští rok!!!

fotografie se připravují.... více ve fotogalerii.

Monika Tanečková, trenérka krasobruslení

 

TOPlist