Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

KRASO-bruslení Prostějov

- Velká cena města Prostějova

Velká cena města Prostějova 2018 v krasobruslení

Přebor Olomouckého kraje

tentokrát bude v sobotu 24. března 2018

 

zpráva o minulém konání Velké ceny města Prostějova v krasobruslení:

Již od roku 1976 se každým rokem koná i v našem městě svátek krasobruslařů Velká cena města Prostějova.

V sobotu 25. března 2017 se na prostějovském ledě uskutečnila Velká cena města Prostějova v krasobruslení, jejíž součástí byl i Přebor Olomouckého kraje. Soutěž se konala pod záštitou Města Prostějova a Olomouckého kraje. Startovalo se v 12 kategoriích.

Stadion hned od brzkého rána rozezněla hudba a zněla po celý den až do pozdních 21hodin. Velká cena odstartovala v 7:30 uvítáním všech rozhodčích, rodičů a dětí. Na led nastoupila kategorie žačky nejml. A, slečny 9-11cti leté předvedly, že jim pobyt na ledě ani v časných hodinách nečiní větší potíže. V celém průběhu dne se na ledě vystřídali kategorie napříč věkových spektrem, od nejmenších 3letých (kategorie přípravka prvky) až po dospělé. Ti nejmenší kolem oběda soutěžili ve dvou kategoriích – přípravky volná jízda, kde jsme měli 4 dívky a v kategorii přípravka prvky, tady měl Prostějov zastoupení 12 dětí. V těchto kategoriích většinou ve věku předškoláků předvedli, co všechno se už stihli na ledě naučit. Z našich závodnic v kategorii přípravka volná jízda si nejlépe vedla Dominika Palánková, která obsadila 14. místo, dále Anežka Šindlerová, Julie Moserová a Viktorie Letochová z celkových 21 děvčat a chlapců.

Z kategorií, které se umisťují v národních žebříčcích, máme radost z Nely Kolářové a Denisy Kubové (mladší žačky B), Lucky Balákové a Lucky Soldánové (nováčci starší), Nikolky Fromlové (nováček mladší). 

Za celý den se na ledě vystřídalo na 150 dětí. Za Prostějov startovalo 38 dětí dětí a celkově za Olomoucký kraj celkem 48 závodníků.

Všechny startující děti předvedli výborné výkony!

Průběh závodu měl hladký spád a organizaci nelze nic vytknout. Musím poděkovat Domovní správě Prostějov za přípravu prostor a ledu, Městu Prostějov, Olomouckému kraji, sponzorům a hlavně všem rodičům, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé Velké ceny Prostějova.

DĚKUJEME VŠEM SPONZORŮM, KTEŘÍ SE PODÍLELI NA CENÁCH PRO DĚTI:

        

 

V průběhu víkendu 3.-4. února 2017 proběhlo Mistrovství České republiky Juniorů v krasobruslení v Náchodě, kde Prostějov zastupovala naše Elizabeta Kořínková a vybojovala krásná 9. místo. Gratulujeme!! Současně se v Náchodě konal i Přebor Seniorů ČR. A tento závod vyhrála naše Eliška Hubáčková !!!

Ještě jednou děkuji Statutárnímu Městu Prostějovu, Olomouckému kraji a všem firmám, které nám pomohly přispět na odměny dětí za jejich skvělé výkony. 

napsali o nás (zkopírujte celý odkaz do vyhledavače) :

http://www.vecernikpv.cz/sport/ostatni/19319-stadion-patril-krasobruslarum

fotografie se připravují.... více ve fotogalerii.

Monika Tanečková, trenérka krasobruslení

 

TOPlist